17 Липня, 2024

Ковельський суд скасував арешт на майно засуджених екс-митників

0

У Ковельському міськрайонному суді розглянуто клопотання засуджених у 2014 році колишніх працівників Ягодинської митниці Віри Охтієнко та Наталії Кухтей про скасування арешту їхнього майна.

Ця кримінальна справа була порушена за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України (Створення злочинної організації; вчинення злочину злочинною організацією; одержання хабара). В ході проведення досудового розслідування постановами слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України від 11 квітня та 10 травня 2012 року накладено арешт на все майно, належне їм на праві власності.

Вироком Ковельського міськрайонного суду від 19 лютого 2014 року Віра Охтієнко та Наталія Кухтей визнані винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді по 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням владних та організаційно-розпорядчих функцій в правоохоронних органах України строком на 3 роки. При цьому їх звільнено від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки.

В суді виявилось, що вони обидві є інвалідами другої групи загального захворювання, одна з них має на утриманні батьків і сина студента, а друга – неповнолітню дитину та матір.

Ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 18 квітня 2016 року вказаний вирок Ковельського міськрайонного суду залишено без змін.

У своїх заявах Віра Охтієнко та Наталія Кухтей зазначили, що при постановленні судового рішення не вирішено питання про долю арештованого майна, належного їм на праві власності, і що на даний час вони позбавлені можливості розпоряджатися цим майном.

В судове засідання засуджені колишні працівниці Ягодинської митниці не з’явилися, подали заяви про розгляд клопотання без їх присутності.

Головуючий по справі суддя В’ячеслав Лесик обидва клопотання задовольнив і скасував арешти на майно заявниць, накладені Генеральною прокуратурою України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *