17 Липня, 2024

Ковельчани пікетували Ковельраду, вимагаючи зберегти вузлову лікарню (ФОТО)

0

Перед початком пленарного засідання 12-ї сесії Ковельської міської ради понад півсотні ковельчан, переважно старшого віку, влаштували пікет перед «Білим» домом, тримаючи плакати з закликами не допустити закриття вузлової лікарні, на одному з яких був напис, адресований начальнику управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігорю Ващенюку: «Пане Ващенюк! Досить торгувати нашим здоров’ям».

До пікетників вийшов ковельський міський голова Олег Кіндер, розповівши, що робить місцева влада щодо подальшого функціонування лікарні.

«У крайньому випадку було досягнуто домовленостей з головним лікарем Ковельського МТМО Олегом Самчуком щодо працевлаштування двохсот осіб. Ми готові були взяти на баланс поліклініку, розглядати інші прийнятні варіанти виходу із непростої ситуації. При цьому не зовсім зрозумілою була позиція виконуючої обов’язки головного лікаря вузлової лікарні [Наталія Віслогузова], яка не бажала вести діалог з міською владою. Вона запевнила, що всі питання вирішуються на рівні обласної влади», – повідомив Олег Кіндер.

У сесійній залі мер висловив пропозицію включити до порядку денного сесії звернення міськради до депутатів Волинської обласної ради про підтримку проекту рішення депутата Сергія Слабенка щодо створення на базі медустанови комунального закладу «Ковельська вузлова лікарня» для забезпечення лікування і обслуговування залізничників по Волинській області.

«Є такий проект рішення на сайті обласної ради, але сьогодні неоднозначно депутати Волинської обласної ради ставляться до цього проекту. Деякі при спілкуванні сказали, що ми не будемо його підтримувати, тому що цей заклад треба буде взяти на баланс обласної ради. Хоча вже таке рішення є. Якщо сьогодні не буде прийнято проект рішення Слабенка про створення такого комунального закладу, саме обласного, то практично ми знову опустимо даний об’єкт і його працівників… я даже не знаю куда опустимо їх», – непокоївся Олег Кіндер.

Депутат Володимир Бойко запропонував розглянути звернення першочергово, щоб не тримати залізничників та ветеранів у сесійній залі і перед міськрадою. Обранці громади погодилися. Після цього Олег Кіндер озвучив проект рішення Сергія Слабенка, наголосивши, що той є депутатом від Ковеля і членом фракції ВО «Батьківщина».

«От, шановні депутати, вчіться! Бо якщо чесно, я бачу ну такі документи дуже рідко. І в основному це при законотворенні у Верховній Раді, бо я працював у Верховній Раді в комітеті. Оце є супровідний лист. Оце є проект. І супроводжуюча записка на 14 листках. Тут абсолютно всі аргументи, звернення», – розхвалював свого однопартійця з облради Олег Кіндер, не уточнивши, ким саме він трудився у парламенті.

Олег Олексійович оголосив п’ятихвилинну перерву, щоб профільна депутатська комісія могла обговорити зачитаний проект Слабенка і дати йому, як міському голові, «постанову» щодо даного звернення до обласної ради. До роботи комісії приєднався і сам градоначальник.

Перерва вийшла вдвічі більшою. Комісія одноголосно вирішила підтримати звернення.

«Дякую! І дай Бог, щоб в нас в кінцевому результаті щось получилося з нашою вузловою лікарнею», – оптимістично мовив Олег Кіндер.

Від залізничників до мікрофону вийшла жінка. Не назвавши себе, вона подякувала за звернення до облради.

«Дорогі наші депутати! Шановний Олег Олексійович! Від багатотисячного колективу залізничників я щиро вам дякую за те, що ви нас підтримали. Дякую за те, що ви відгорнули отой геноцид від залізничників. Ця лікарня потрібна для живих. Там чудовий колектив. Там є дуже багато всяких… басейн, сауна, душ циркулярний, підводний масаж. Там можна створити певні умови для реабілітації наших воїнів АТО. Там треба мудрий керівник, який зможе все організувати, його підтримати, допомогти. Таким чином, буде легше Олегу Олеговичу [головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук] розгрузити міську лікарню. Нас тільки 12 тисяч залізничників. Більше трьох тисяч учасників АТО», – сказала жінка.

При цьому вона згадала міську поліклініку і ставлення в обласній раді до них – залізничників.

«До міської поліклініки з 7-ми годин стоїть черга, а відкривається в 7:45, по 30-50 чоловік. Перегружено. Но ніхто не хоче на це глянути. Ніхто не хоче нас почути і зрозуміти. За що я вам дуже вдячна. Вони взагалі не розуміють нас, залізничників. Коли ми були на нараді в обласній раді, вони кажуть: «Ви такі, як всі». Та ні, ми не такі, як всі, тому що від нас залежить життя людей. Наші залізничники – це специфічна професія. Ми просимо зберегти лікарню для того, щоб ми могли проходити медичний огляд, щоб ми могли лікуватися, щоб тут могли лікуватися воїни АТО. Ми дякуємо Слабенку. І я низько всім вам кланяюсь від всього колективу залізничників ковельського вузла. Дякую вам щиро!» – подякувала ковельчанка і пішла до виходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *