17 Липня, 2024

Колишній міський голова став почесним громадянином Ковеля

0

На 11-й сесії Ковельської міської ради депутати прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ковеля» Анатолію Володимировичу Семенюку. Громадська рада при міській раді теж підтримала цю ініціативу.

Про це повідомляють у ковельській мерії.

Анатолій Семенюк двічі обирався міським головою Ковеля, депутатом обласної та міської рад.

Він плідно працює на ниві краєзнавства, написав та видав книги з історії рідного міста: «Ковель – минуле і сучасне», «Легенди Ковеля», «Благодать Божа», «Благовіщенська святиня – історична пам’ятка архітектури та духовності», «Ковель: шлях через віки».

З його ініціативи та у співпраці із фотомайстром Василем Слободяном побачив світ кольоровий фотоальманах «Ковель», який перевидавався двічі та став своєрідною візитівкою міста.

Анатолій Семенюк, крім дослідницької роботи з історії Ковеля, оспівує його в поетичних творах.

Всього ним написано і видано 25 книг.

Він – ініціатор та організатор Всеукраїнської науково-практичної конференції «Ковель і ковельчани в історії Волині та України», яка відбулася у грудні 2013 року.

Анатолій Семенюк – член Національної спілки журналістів України і заступник голови журналістської організації Ковельщини.

Ним написано сотні нарисів і статей про видатних земляків, на політичні, духовні теми тощо.

Він – лауреат престижної обласної премії ім. Олександра Цинкаловського, нагороджений Почесним знаком НСЖУ та багатьма дипломами і Почесними грамотами міського голови та голови Волинської облдержадміністрації.

Анатолій Семенюк стояв у перших рядах борців за Незалежність України у буремних 1990-их. І сьогодні він бере участь у всеукраїнських краєзнавчих та літературних конференціях, друкує цікаві дослідницькі статті у наукових збірках.

Його внесок у культурну та історичну скарбницю міста і Ковельщини є досить вагомим. До того ж, він активно займається громадською, журналістською діяльністю та робить значний внесок у виховання молодого покоління в дусі патріотизму і любові до рідного краю.

За його ініціативи розпочалася організаторська робота з будівництва пам’ятника Тарасу Шевченку. Ще у 90-их роках, коли Анатолій Володимирович був міським головою, перейменовано посткомуністичні назви вулиць на національно-патріотичні. Він причетний до встановлення єдиного в Україні пам’ятника жертвам Другої світової війни. При ньому прийнято рішення про герб та прапор міста. Анатолій Семенюк – організатор і будівничий пам’ятника на центральному кладовищі невинно убієнним українцям у Ковельській в’язниці 23 червня 1941 року. Він багато зробив для становлення Української Православної Церви у Ковелі. Це за його сприяння постали Свято-Благовіщенський собор та Свято-Андріївська церква.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *