14 Липня, 2024

У Ковелі піщані злодії «відкопали» очисні споруди колишнього крохмального заводу (ФОТО)

0
Це не рештки якогось античного полісу, що відкопали з глибини віків археологи, як унікальну історичну спадщину для теперішніх та прийдешніх поколінь. Перед вами – циклопічні залишки очисних споруд колишнього крохмального заводу, які знаходяться в північній частині міста Ковеля, всього у двохстах метрах від ветсанзаводу. 
Крохмальний завод зводився у 70-х роках минулого століття у приміському селі Вербка – неподалік хлібокомбінату та молокозаводу. Під час будівництва його очисних споруд на протилежному березі річки Турія десять гігантських бетонних чанів-відстійників було так засипано землею, що з під неї виднілися лише верхівки високих багатометрових конструкцій.
Давно уже зупинився крохмальний завод, якісну продукцію якого ковельчани згадують й понині. Про потужне колись виробництво нагадують лише руїни. Територію промислового підприємства Дубівська сільська влада скандально роздала під індивідуальне будівництво. А тим часом ділки зметикували, що можна розжитися на технологічних рештках шляхом самовільного вивезення з очисних споруд піску, так само, як в іншому «кутку» Ковеля «роздерибанили» залізничний насип.
Загалом же, тільки за приблизними підрахунками, з колишніх очисних споруд зруйнованого крохмального заводу за десятиліття було незаконно вивезено тисячі кубометрів землі. Ну, а що ж екологічна інспекція? Як каже у приватних розмовах один з багатолітніх інспекторів, завсідник «білодомовських» сесійних депутатських «посиденьок»: «Зараз у нас немає повноважень, аби навести порядок».
Втім, чесно кажучи, екологами тут «не пахло» і тоді, коли в них були оті повноваження по наведенню порядку…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *