15 Липня, 2024

Ковельський промислово-економічний коледж незаконно відрахував студента

До такого висновку прийшла колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Волинської області, яка визнала незаконним та скасувала наказ директора Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького національного технічного університету Тетяни Селівончик про відрахування зі списків студентів ковельчанина Дмитра Кочута, поновивши останнього у навчальному закладі.

Про цю історію наше видання розповідало в публікації «У Ковелі студента відрахували з коледжу через неуспішність чи помсту викладачів?», яка викликала чималий резонанс. Нагадаємо, що у листопаді 2015 року студент четвертого курсу Дмитро Кочут виклав у соціальних мережах аудіо запис про коледж та окремих його викладачів, який спричинив неабиякий скандал, викликавши неоднозначні думки у ковельчан. У запису «Вся правда про КПЕК ЛНТУ» юнак розповів про «чорні гроші» та «тіньові схеми» в навчальному закладі, в якому сумлінно навчався три роки на платній основі за спеціальністю «Обслуговування програмних систем і комплексів».

Як стверджує сам Дмитро та його мама Світлана Шлемко, після появи в Інтернеті запису, педагоги почали упереджено відноситись до нього, і, зрештою, його було відраховано з коледжу за академічну неуспішність.

Світлана Шлемко та Дмитро Кочут звернулися з позовом до Ковельського промислово-економічного коледжу про визнання незаконним та скасування наказу про відрахування зі списків студентів та поновлення в навчальному закладі. Однак рішенням Ковельського міськрайонного суду під головуванням судді Єлизавети Агеєвої у задоволенні позову відмовлено, мовляв відрахування відбулося законно. Позивачі не погодились із таким «вердиктом» і подали апеляційну скаргу. Колегія апеляційного суду вирішила, що висновки суду першої інстанції є помилковими.

Розпорядженням директора коледжу Тетяни Селівончик № 4 від 4 лютого 2016 року було перенесено складання заліково-екзаменаційної сесії Дмитру Кочуту в зв’язку з його перебуванням на стаціонарному лікування. Але в матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про ознайомлення студента з даним документом. Не доведена юнаку в належній формі інформація щодо здачі диференційованих заліків, і фактично він не здійснював їх перездачу. Ним реалізовано лише право на ліквідацію академзаборгованості з дисципліни «Комп’ютерні мережі».

Відповідно до протоколу від 11 лютого 2016 року, комісією викладачів ухвалено про незадовільні знання Дмитра Кочута з вищеназваної дисципліни і виставлено в журнал обліку навчальних занять, екзаменаційну відомість та в залікову книжку запис «незадовільно». За результатами складання цього іспиту уже наступного дня його відраховано з коледжу.

Колегія апеляційного суду вважає, що при відрахуванні не дотримано вимог Положення про організацію навчального процесу в коледжі та не реалізовано право студента на перездачу іспиту вдруге. Не дотримано процедуру погодження звільнення з органом студентського самоврядування та профспілковою організацією студентів, членом якої був і залишається Дмитро Кочут. Отримання таких погоджень здійснено формально, шляхом отримання підписів керівників тих органів, що само по собі нівелює їх сутність та мету створення. Також слід зауважити, що ці згоди отримані уже після відрахування студента, хоч мало бути навпаки.

До позовної заяви позивачами долучено копію наказу по коледжу № 29 від 12 лютого 2016 року, яка надана їм у коледжі, однак цей документ підписаний лише директором. У суді представники відповідача – директор коледжу Тетяна Селівончик та начальник відділу кадрів Луцького НТУ Віта Князь, вказуючи, що це копія, не змогли пояснити відсутність погоджень відповідних органів.

Поновлюючи Дмитра Кочута у списках студентів апеляційний суд не зазначає групи, у якій має відбутись таке поновлення, оскільки студенти групи, де він навчався, уже закінчили навчання.

Скасувавши рішення Ковельського міськрайонного суду та ухваливши нове, апеляційний суд вирішив також стягнути з коледжу на користь Світлани Шлемко 1157,52 гривень сплаченого судового збору.