13 Липня, 2024

У Ковелі судили мотоцикліста за смерть пасажира

У Ковельському міськрайонному суді під головуванням судді Єлизавети Агеєвої оголошено вирок 33-річному жителю району за смертельну аварію. 

Автопригода, про яку повідомляло наше видання, трапилася 3 травня цього року близько 20 години на вулиці Центральній у селі Стеблі Ковельського району.

Обвинувачений керував технічно несправним мотоциклом марки «МТ-10», який не зареєстровано у встановленому законом порядку, до того ж він не мав права на керування транспортними засобами відповідної категорії. Під час руху пасажир, 29-річний житель Ковеля, знаходився у мотоколясці без застебнутого мотошолома. Через неуважність мотоцикліст не урахував дорожню обстановку, відповідно не зреагував на її зміну, в результаті чого допустив перекидання мотоцикла. Внаслідок ДТП пасажир загинув на місці пригоди. Водія тоді госпіталізували.

У суді обвинувачений вину визнав повністю та розповів, що у вечірній час, повертаючись від магазину додому, згодився підвезти ковельчанина. Під час руху при виконанні повороту з центральної дороги не урахував перешкоди – присипаної ями, яка утворилася після газифікації вулиці. Мотоцикл, яким він керував, належав його покійному діду, по смерті якого в передбаченому порядку не був зареєстрований.

Батько загиблого просив суд суворо не карати обвинуваченого, зважаючи на те, що той має на утриманні двоє малолітніх дітей, його молодий вік та позитивну характеристику.

Суд визнав чоловіка винним та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років умовно без позбавлення права керування транспортними засобами, а також стягнув з нього на користь держави 1407 гривень 36 копійок вартості проведення експертизи.