12 Липня, 2024

Керівник вузлової лікарні просить покарати депутата Ковельради

Поки голова Волиньради Ігор Палиця шукає варіанти вирішення подальшої долі вузлової лікарні станції Ковель, на його політичну сподвижницю – активного депутата Ковельської міської ради з фракції УКРОП Галину Стасюк (на фото – справа) «наїхала» виконуюча обов’язки головного лікаря цього медичного закладу Наталія Віслогузова (зліва).

Буквально через кілька днів після робочого візиту до Ковеля головного волинського «укропівця» Ігоря Палиці, який заспокоював залізничників щодо їхньої лікарні, Наталія Віслогузова звернулася з офіційним листом до керівника Ковельської місцевої прокуратури Олександра Бабенкова (копія направлена прокуратурі Волинської області), у якому просить притягнути до відповідальності Галину Стасюк, надавши правову оцінку її діям.

Як твердить Наталія Віслогузова, депутат Галина Стасюк налаштовує працівників вузлової лікарні до перешкоджання роботи її адміністрації, мотивуючи тим, що адміністрація не бажає залишити медичний заклад у повному складі, а, начебто, прагне скорочення персоналу та ліквідації закладу. При цьому вона неодноразово приймалася керівництвом лікарні, перебувала на засіданні її профспілкового комітету, приймала участь у проведенні зустрічі працівників та жителів міста Ковеля з представниками облдержадміністрації та обласної ради.

За словами Наталії Віслогузової, будучи депутатом, Галина Стасюк (на знімку внизу – четверта зліва) входить до ініціативної групи, яка утворилася в лікарні, і приймає активну участь у її діяльності, що полягає у проведенні, в тому числі Галиною Миколаївною, в робочий час лікарні різних «акцій», зокрема, виставлення адміністрації «вимог», погроз «про виявлення недовіри» та вчинення інших заходів психологічного тиску.

Називаючи ініціативну групу «так званою», пані Віслогузова (сама, як посадова особа, в дивному, нестатутному амплуа «В.О. головного лікаря») вказує, що пані Стасюк перевищує надані їй законом права, намагається використати своє становище для отримання неправомірної вигоди у власних інтересах чи в інтересах третіх осіб та незаконно отримати від вузлової лікарні інформацію, і використати її у власних інтересах чи інтересах третіх осіб, з чого вбачається ознаки корупційного правопорушення, передбаченого статтею 172-8 КУпАП «Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень».

«Об’єктивна сторона правопорушення виражається у незаконному розголошенні або використанні в інший спосіб особою у своїх інтересах інформації, яка стала їй відома у зв’язку з виконанням службових повноважень», – наголошує Наталія Віслогузова.

Яку інформацію, і де саме розголосила депутат, та в чому полягає її «інтерес» – авторка листа до прокуратури чомусь не зазначає. У той же час заявляє, що обранка громади своїми діями усіляко перешкоджає законній роботі медичного закладу, чинить тиск на адміністрацію лікарні, «вимагаючи діяти всупереч політики Української держави щодо проведення реформи у системі охорони здоров’я та не виконувати рішення посадових осіб Волинської обласної державної адміністрації та приведення штатів у відповідність до Наказу Міністерства охорони здоров’я від 23.02.2000 року № 33, розповідаючи, без усіляких належних підстав, працівникам та персоналу закладу про порушення діючого законодавства України зі сторони адміністрації закладу та намагаючись у власних інтересах чи інтересах третіх осіб використати інформацію щодо діяльності закладу».

Пригадується, як півроку тому, анонсуючи когорту кандидатів від УКРОПу до місцевих рад, Ігор Палиця публічно заприсягався: «Несу особисту відповідальність за кожного, хто стане депутатом!» Наскільки є твердим слово провідника волинської громади – покаже час.

Ну, а поки що, повноважну представницю інтересів територіальної громади та виборців свого виборчого округу «нестопроцентна» керівник лікарні хоче покарати Законом України «Про запобігання корупції».