12 Липня, 2024

Підприємці ковельських ринків погрожують пікетуванням органів влади і перекриттям доріг

Голова депутатської фракції партії УКРОП у Ковельській міській раді Ігор Пініс (на знімку) озвучив на сесійному засіданні колективу заяву ініціативної групи підприємців обох ринків, які знаходяться у місті.

Заява адресована міському голові Олегу Кіндеру. Підприємці просять розібратися із ситуацією, що склалась на центральному ринку, адміністрація якого, за словами людей, систематично діє в напрямку порушення їхніх прав.

На сьогоднішній день за юридичною адресою Ковельського госпрозрахункового ринку зареєстровано кілька юридичних осіб, яким ринок «здає землю, отриману від міської ради». «При цьому підприємців примушують брехнею, шантажем, погрозами підписувати нові договори суборенди, незважаючи на те, що є діючий договір від 1 січня по 31 грудня 2016 року».

Слід зауважити, що госпрозрахунковий ринок, не розірвавши діючий договір з підприємцями, уклав договір оренди із споживчим товариством «Ковельський центральний ринок», чим, на думку підприємців, грубо порушив законодавство і їх права.

Як вказують автори заяви, по ринках ширяться чутки: хто не підпише новий договір, той понесе значні матеріальні збитки, або й втратить робоче місце. Нібито, чутки поширюють працівники ринку.

«Дана ситуація веде до значної ескалації протестних настроїв та може привести до масових заворушень. У випадку не вирішення ситуації підприємці будуть вимушені вдатись до радикальних дій. А саме у випадку не вирішення проблеми до 04.04.2016 р. ми будемо вимушені почати підготовку акції громадської непокори. Не виключено пікетування державних установ, перекриття доріг республіканського значення тощо», – погрожують автори заяви.

«Тут близько сотні підписів, Олег Олексійович. Ну, щоб ви не казали, що Пініс нагнітає обстановку. Вирішуйте ситуацію…», – виголосив Ігор Пініс до мера.

Відповідь ковельського градоначальника була досить бурхливою і, як завжди, сумбурною. Щоби пан Кіндер потім знову не нарікав, мовляв журналісти вирвали його слова із контексту, подаємо все, як кажуть, «мовою оригіналу».

«Пане Пініс, відношення підприємців по заключенню договорів з облспоживспілкою, а пікетування… Ну, або ви щось не розумієте, або щось вас… потрібно, щоб ви розібралися в чомусь. Для просто от… Шановні депутати, от до вас це запитання задаю: ви розумієте суть інформаційну? Да? Є заключені договора. Підприємці, які торгують на ринку, з представниками кого? Не з представниками, а з облспоживспілкою! Є певні порушення. Якщо є такі порушення, будь ласка, передавайте, якщо там тиск, або там інші є моменти, правоохоронним органам. Звернення, або інформаційно до мене в частині, якщо там не наведуть порядок підприємці з облспоживспілкою, ми будемо пікетувати органи виконавчої влади. Ну, це, по-моєму, щось або хтось щось не розуміє, або, ну, щось тут треба, ну, подумати людині, хто, яка озвучує такі речі», – «завернув» поученням Олег Кіндер.

Ігор Пініс намагався довести меру міста, що виконує лише доручення підприємців, які просили його озвучити їхню заяву на сесії міської ради.

«Пане Пініс! Пане Пініс, послухай! Ну, я ж на роботі. Я… Послухайте. До шостої години, як можу вас всіх слухати», – терзався в словах Олег Кіндер.

Що мав на увазі Олег Олексійович, коли згадував шосту годину?