22 Липня, 2024

У Ковелі «зарубали» виконком (ВІДЕО)

Зазвичай на сесіях Ковельської міської ради під час затвердження заступників мера кандидати на ці посади проходили своєрідний громадський «кастинг»: виходили до трибуни, виступали, відповідали на запитання депутатів, після чого й відбувалося саме голосування.

Цього разу все було «не так». Головуючий Олег Кіндер, повноваження якого, як мера, так і не розпочалися, навіть не вважав за потрібне оголосити конкретні прізвища кандидатів у «зами», проголосувавши за них утаємниченим від спільноти «пакетом». Зважаючи на велику кількість в сесійному залі простих людей, це голосування нагадувало швидше ляпас громаді. Ще більшою зневагою можна назвати той факт, що двоє новоспечених, з числа депутатів, заступників мера Ігор Прокопів та Андрій Товстига навіть не прийшли до залу, де за них тягли руки різнопартійні колеги, при цьому причин відсутності кандидатів у «зами» так ніхто й не спромігся озвучити.

Хіба за таку підкилимну «демократію» стояли на Майданах українці? Невже за подібне сесійне «посміховисько» голосували на виборах ковельчани? Все, як в кращих традиціях середньовічної візантійщини. Від кого ховаються місцеві можновладці, затверджені самі собою? Від виборців? Але ж від совісті не сховатися!

Відтепер, заступники мера Ігор Прокопів та Андрій Товстига повинні скласти з себе депутатські повноваження, бо «автоматично» стають членами виконавчого комітету, а мандат депутата не дозволяє членство у виконкомі. Так «пише» чинне законодавство!

Потім головуючий Олег Кіндер взявся «вовтузити» ще один «кадровий» проект рішення. Оскільки Олег Олексійович не хоче, щоб до виконкому входили Микола Печенюк та Людмила Васковець, яких запропонували меру лідери громадських організацій, то слово відразу ж попросив «перший номер» від УКРОПу Ігор Пініс, який озвучив з цього приводу звернення своєї депутатської фракції.

Як заявив Ігор Олексійович, неповага Кіндера до думки жителів міста, десятків громадських організацій, воїнів АТО, підприємців, волонтерів та інших активістів з питання формування нового виконкому, «є проявом повернення до часів Януковича… Є зрадницькою по відношенню до завоювань Революції Гідності, до жертовної боротьби проти зовнішнього агресора. Подібна позиція веде до ескалації протестних настроїв у громаді міста Ковеля і має негативний вплив на консолідацію суспільства перед тими глобальними викликами, що постали перед нами».

«Кожен голос, відданий за пропозицією ковельського міського голови, по складу виконкому є голосом проти героїв АТО, учасників Революції Гідності, проти малого бізнесу міста, проти демократії. Кожен депутат повинен зрозуміти, що, голосуючи за дане рішення, він показує позицію його політичної сили по відношенню до ветеранів АТО, волонтерів, майданівців та усіх прогресивних сил міста Ковеля. Слава нації! Смерть ворогам!» – наголосив Ігор Пініс.

Сесійний зал підтримав заяву схвальними оплесками. Втім, знову проступила фальш до громади з боку Олега Кіндера, який замість висловити хоч кілька слів стосовно заяви вкотре перейнявся традиційно улюбленим заняттям – «переселенням» присутніх із середніх рядів.

«Думка людей для вас є неважлива. Ви нехтуєте зверненням. Я вам нагадаю, як п’ять років тому ви назвали нас «бидлом базарним». Ми не бидло! Ми є люди, які вас сюди обрали. Ми бачимо, що ви не розглянули звернення, яке підписали 17 громадських організацій, не врахували їхню думку… Можливо ви навчитеся вже слухати людей?» – «драїла» мера Людмила Васковець, і теж заслужила оплески присутніх, які на адресу Кіндера почали скандувати: «Ганьба!»

«Чого хочуть «пакетом» голосувати за членів виконкому?» – риторично запитувала Людмила Васковець.

«Якщо ми зараз будемо обговорювати, то давайте або якусь процедуру, або регламент, або щось внесемо. Тому що я повторююсь ще раз: тут засідання сесії Ковельської міської ради», – щось торочив малозрозуміле головуючий.

«Три депутатських комісії рекомендували вам, як міському голові, включити до виконкому Миколу Печенюка. То ж включить його! Дивіться скільки людей прийшло! І будете рот закривати людям?!» – соромила мера Галина Стасюк з УКРОПу.

Олег Кіндер вдався до хитрощів, підступно спитавши у Стасюк, кого саме із запропонованих кандидатур треба виключити, а включити замість них Печенюка та Васковець, що у подальшому могло спровокувати конфлікти.

«Сьогодні в залі просто танком хочуть їхати і починають «жати», що не треба Печенюка у виконкомі. Але ж він нічого не хоче поганого для міста… Не треба нікого виключати зі списку. Додайте ще дві кандидатури», – запропонував Олександр Місяць від Радикальної партії Олега Ляшка.

Але головуючий вдавав такого собі глухого, повторюючи: «Кого виключити із списку і кого включити?»

«Олег Олексійович, хоча запропоновані вами кандидатури мають певні політичні забарвлення, ми не збираємося з жодною політичною силою ворогувати… З нами ніхто не узгоджував кандидатур по списку кандидатів до виконкому. Перемовин ніхто не вів. Це – офіційна заява! Ми на кулуарні переговори не йдемо. Ми привикли говорити при людях. Наша пропозиція: збільшити виконком до 13 чоловік», – твердо означив партійну позицію УКРОПу Ігор Пініс.

«Шановні депутати, у кого які будуть пропозиції по питанню номер сім: «Про виконавчий комітет»?.. Я не почув конкретно пропозицію по виконавчому комітету», – «стояв» на своєму Олег Кіндер.

До мікрофону вийшов депутат від УКРОПу Андрій Далека і знов-таки нагадав «глухуватому» Кіндеру: розширити виконком до 13 осіб, включивши Печенюка і Васковець.

«Яка ваша конкретна пропозиція? Що саме, як має бути в редакції даного проекту рішення?» – вперто грав вар’ята головуючий.

Втім, скільки б фарс не тривав, пропозицію утворити виконком у складі 13 чоловік Кіндер змушений був внести на голосування. Присутні почали скандувати: «Ганьба!», коли побачили, що деякі обранців громади не хочуть підтримати. Критичні стріли полетіли в членів фракції ВО «Свобода». Як наслідок, «За» проголосував 21 депутат. Такий позитивний результат громадськість зустріла оваціями.

«Я побачив хто є хто у нас в міській раді. Я хотів би запитати партію «Свобода»: хто з вами перший ішов на Майдан, і хто возив вас своїми автобусами? Ви забулися? Хто це робив?! А зараз ви голосуєте «проти» Печенюка. Що Печенюк зробив, що встав вам неугодний?» – не приховував розчарування від «свободівців» Микола Печенюк.

У відповідь депутат із «Свободи» Ігор Ткачук відказав Печенюку, що його партія їздила на Майдан виключно за кошти свої та заступника коменданта Майдану, колишнього депутата Верховної Ради України, ковельчанина Валерія Чернякова, який на даний момент бере участь у чоті особливого призначення «Карпатська Січ». Вкрай бурхливо відреагував на закиди активістів УКРОПу зазвичай флегматичний депутат-«свободівець» Вадим Ткачук. За роки новітнього ковельського «парламентаризму» ці стіни бачили всіляке, в тому числі й дуже «гарячі» сесії під час Помаранчевої революції і в період Революції гідності, однак подібні емоції у виконанні депутатів тут ще не «кипіли»…

Після «пережитого» стресу затвердження нового складу виконкому вирішили перенести на наступну сесію міської ради. Але перед тим Олег Кіндер «видав» сенсаційну репліку стосовно пристрастей в залі.

«Є тут президент «Сільмашу»? Микола Михайлович (президент ТОВ ВО «Ковельсільмаш» Микола Заікін, – ред.), а ви можете мені сказати: якщо потрібно буде необхідно от на наступне сесійне засідання тисячу чоловік привести сюди в зал?.. Можна й сім привести! Із-за чого, шановні депутати, питання в частині хто буде більше кричати і хто більше буде спекулювати, це просто на совісті тих людей, які цим займаються, і які це роблять», – «пригрозив» активним ковельчанам Олег Олексійович, що за його «командою» наступного разу на сесію можуть прийти тисячі машинобудівників.