17 Липня, 2024

Залізнична міліція у Ковелі вчинила вандалізм

У будинку № 17 на вулиці Драгоманова ще з радянських часів знаходилася залізнична міліція, а донедавна – Волинський лінійний відділ УМВС України на Львівській залізниці. 

Стосунки між місцевою владою та цією правоохоронною структурою були непростими. Відділ по управлінню майном комунальної власності виконавчого комітету Ковельської міської ради навіть змушений був судитися з управлінням Міністерства внутрішніх справ на Львівській залізниці (офіс – у Львові), стягуючи величезну заборгованість з орендної плати та пеню. Борги міліція сплатила, але й змушена була вибратися з двохповерхової будівлі на Драгоманова.

Працівники відділу по управлінню майном комунальної власності на чолі з начальником Вікторією Васінович переступили поріг будинку, де ще вчора були залізничні міліціонери, і не повірили своїм очам: над приміщенням, можна сказати по-варварськи, поглумилися колишні орендарі у погонах.

У кабінеті на першому поверсі «з м’ясом» виламана піч, очевидно, збудована ще «за Польщі».

Зняті вікна, вирвано вимикач.

Хто тут був столоначальником – невідомо, бо на дверях вивіски уже немає. Але на підлозі, посеред поламаних рейок, відомчих та презентаційних календарів, розкидані листівки на ім’я Ігоря Михайловича, якого колеги з Рівного вітають з Днем міліції, а ковельські вагонники – з Новим роком. Мабуть, він очолював відділ. В поле зору потрапляє навіть запрошення на весілля для Михайла Михайловича. А цей хто? Невже нинішній начальник Волинського лінійного відділу УМВС полковник Михайло Ільїн?

Напроти, у кабінеті з величезною картою Радянського Союзу (це ж треба й досі тримати у себе!) хтось теж видовбав піч, запхнувши в дірку дуже солідний представницький напис: «Голова Верховної Ради України».

На табуретці під товстим шаром пилюки проглядається відомчий міліцейський журнал з гучним заголовком статті: «Відновити довіру». Подібний заклик актуальний і досі! Скрізь розкидані картонні коробки, відчинені сейфи, таблички на яких свідчать про те, що їх відповідальним був якийсь Войтюк О.Я. А зі стіни спостерігає за безчинством Богородиця зі Спасителем на руках.

В інших приміщеннях зняті підвісні стелі з гіпсокартону та обшивка у коридорах. Десь познімали пластикові вікна, а десь не гребували й старими дерев’яними. Добротні металеві двері теж зникли.

У цій чималій будівлі всі печі не просто практично зруйновані, а знищені по-дикунські. І це – комунальне майно, яке належить громаді міста!

Боляче дивитися на залишки двох грубок у просторому кабінеті на другому поверсі. На столі знаходимо гарні таблички, які мають кріпитися, напевне, до дверей, із прізвищами слідчих: Кушнірук Вікторія Вікторівна та Систалюк Наталія Михайлівна. У шафі подібні таблички, тільки інших посадовців: заступник начальника слідчого відділення Мартинюк Дмитро Олександрович та слідчий Нивчик Олександр Миколайович. Є навіть книга «Розкриття і розслідування злочинів слідчими та оперативними працівниками органів внутрішніх справ». Можливо, ці браві хлопці й дівчата знайдуть того, хто викрав з кабінету дві грубки?

Таке враження, що приміщення міліціянтів пережили «останній день Помпеї». На столах та у шафах, на підвіконні і просто на підлозі можна натрапити на списки кримінальних проваджень слідчого відділення Волинського ЛВ УМВС, список службових телефонів, Кримінальний кодекс України російською мовою і книгу псалмів, чисті папки для кримінальних проваджень, є навіть шафа з елементами форменого одягу, службовими кашкетами та черевиками.

На горищі знайшли місце для «спочинку» портрету колишнього Президента України Леоніда Кучми. І зовсім уже не здивувало, що біля входу на оте горище невідомий вандал вирвав електрощиток.

Про масштаби руйнації виразно свідчать фотознімки з місця пригоди, де, за викликом представників влади, побувала слідчо-оперативна група співробітників Ковельського МВ УМВС України у Волинській області, які задокументували побачене та почуте від працівників відділу по управлінню майном комунальної власності.