17 Липня, 2024

Керівники ковельської мерії оприлюднили свої доходи (ІНФОГРАФІКА)

Що ж показали міські високопосадовці у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік? У своїх звітах вони виглядають справжніми пролетарями – із скромними достатками, практично без житла, земельних ділянок і дачних будинків.

Найменшу загальну суму сукупного доходу має міський голова Олег Кіндер. За ним не числиться ні квартири, ні дачного будинку, ні якогось іншого нерухомого майна, ані автомобіля. Хоча добре відомо, що в свій ненормований робочий час мер пересувається на Opel Insignia CDTI (АС0091АА), який минулого року придбано за кошти ПТМ «Ковельтепло» в «рідному» для секретаря міськради Михайла Гетьмана автосалоні «Волинь-Авто». Але часто градоначальник пересідає за кермо приватного білого Mercedes-Benz E-Class E 220 CDI, придбаного «з нуля» перед початком Майдану Гідності в листопаді 2013 року.

До списку членів сім’ї Олег Кіндер вписав тільки дружину Наталію, у якої дохід від передачі в оренду майна становить небагато-немало – 256 499,60 гривень. За нею також рахується квартира, площею 44,2 «квадрати», садовий будинок 24,0 кв. м та інше нерухоме майно – 279,4 кв. м. За документами, Олег Олексійович проживає в квартирі у багатоповерхівці на вулиці Незалежності разом з дружиною та 32-річним сином Олегом, хоча реально його можна побачити в особняку на вулиці 1-го Травня, де «ночує» не тільки той самий білий «Мерседес», а й службовий «Опель». Цей будинок зареєстровано на 27-річну доньку міського голови Юлію Кваснікевич.

З житлом Олегу Кіндеру явно не щастить. Восени 2011 року, якраз на Відьомську ніч (Хелловін), згорів його новозбудований (з добротного бруса) двоповерховий будинок у Ковелі на вулиці Самійла Величка. Але за якийсь рік міський голова уже дякував колядникам в новопридбаному особняку на вулиці 1-го Травня. Цей «дім європейського рівня» на 13 «сотках» землі, площею понад 200 квадратних метрів спочатку продавався через Інтернет. Оформлений зі смаком і використанням таких дорогих матеріалів, як отточенто, марморін. Невеличкий фонтан у холі, художній дубовий паркет, тепла підлога, чотири спальні, три санвузли. Є два великих гаражі, літня кухня-баня, облаштоване якісною бруківкою подвір’я, кована огорожа тощо. Як зазначалося в оголошенні, за все це добро продавець просив 280 тисяч доларів.

І ось під час запеклих виборів до Верховної Ради маєток раптово зник з торгових Інтернет-майданчиків: його, перебуваючи в декретній відпустці, придбала Юлія Кваснікевич. Чи то виборча кампанія з олігархами неабияк так покращила родинний майновий статок, чи то вдалося десь «підкалимити», заробивши за рік величезні гроші на нове житло із начинням – питання риторичне.

Чинуша вирішив не вносити розкішне придбання до своєї декларації про доходи. Маєток оформила на себе донька з прізвищем чоловіка, заплативши, згідно з офіційними документами, «якихось» 450 тисяч гривень, що відповідає вартості 2-кімнатної квартири з ремонтом. Таким чином, є очевидним факт заниження вартості об’єкта нерухомості при оформленні купівлі-продажу майже на 2 мільйони гривень. Тобто, має місце не лише відмивання коштів, здобутих сумнівним шляхом, а й ухилення від сплати податків, вчинене за змовою групою осіб – оцінювачем, нотаріусом, продавцем та покупцем. В країнах із розвинутою демократією після таких оборудок державний посадовець уже був би у відставці, а за фактом купівлі працювали б слідчі-криміналісти. Але у нас все по-іншому

Щоправда, Президент України Петро Порошенко торік пообіцяв «жити по-новому» і кілька днів тому призначив голову новоутвореного Антикорупційного бюро. Невже й до Ковеля «по-новому» дійде? Сумнівно, бо ж місцеві «мітли» з старих закапелків…

У секретаря міської ради Михайла Гетьмана, який до приходу в «Білий» дім був директором автосалону «Волинь-Авто», виявляється немає власного автомобіля. Хоча він пересувається на «Шевроле Лачетті». Іномарка зареєстрована, як водиться, на дружину Ніну. Згідно декларації, її загальний дохід становить 69 117 гривень, в тому числі зарплата – 64 717 грн. Михайло Гетьман на добровільне страхування витратив 6 307 грн.

Перший заступник міського голови Анатолій Трофимук задекларував самого себе. Статки цього пристаркуватого холостяка можна оцінити на інфографіці.

Подав декларацію за минулий рік пенсіонер Петро Юрчук, який уже позбувся посади заступника міського голови. Олег Кіндер звільнив його чомусь на День сміху – 1 квітня. У списку членів сім’ї є лише дружина – Юрчук Н.П., загальний дохід якої – 23 160 грн., зарплата – 16 000 грн., інші доходи – 17 160 грн. При цьому в неї є квартира в місті Бровари Київської області (46 кв. м).

У декларації заступника міського голови Ігоря Прокопіва значиться дружина Наталія, загальний дохід якої складає 57 485 грн., зарплата – 56 496 грн., дохід від викладацької діяльності (вона працює вчителем образотворчого мистецтва у ЗОШ № 1) – 699 грн. та дивіденди – 290 грн. За нею числиться квартира – 58,9 кв. м. Ігор Прокопів витратив на добровільне страхування 2 600 грн., на утримання майна – 15 000 грн., погашення основної суми позики в нього становить 9 864 грн., погашення суми процентів за позикою – 3 339 грн., а дружина за утримання майна використала 9 600 грн.

Керуючий справами виконкому Володимир Бойко проживає з дружиною Жанною, донькою Тетяною Романович та онуком. Загальний дохід членів його сім’ї становить 3 477 грн., на них зареєстрована земельна ділянка – 454 кв. м, житловий будинок – 133 кв. м, квартира – 39,07 кв. м. За добровільне страхування Володимир Бойко заплатив 2 658 грн., а страхування членів сім’ї обійшлося в 3 612 грн. Що ж страхував Володимир Богданович, коли у нього нічого нема?!