14 Липня, 2024

Хабарники з Ковельського сервісного центру МВС вийшли на волю під заставу

Відповідні ухвали прийняв Шевченківський районний суд міста Львова з участю державного обвинувачення – відділу військової прокуратури Західного регіону України, самих підозрюваних та їхнього захисту.

У вересні 2016 року прокурор відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури Західного регіону України капітан юстиції Василь Шимко звернувся до суду з клопотаннями про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно двох підозрюваних – начальника Ковельського територіального сервісного центру МВС України у Волинській області Віталія Новікова та провідного спеціаліста-адміністратора центру Петра Зейка.

В обґрунтуванні клопотань прокурор послався на те, що слідчим відділом здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016030220000111 від 23 травня 2016 року за підозрою Віталія Новікова та Петра Зейка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Одержання хабара в особливо великому розмірі), що карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Віталій Новіков впродовж липня-вересня 2016 року створював умови для вимагання та подальшого одержання неправомірної вигоди від громадянина у розмірі 2500 гривень за сприяння у безперешкодній та пришвидшеній процедурі перереєстрації двох транспортних засобів. Останній погодився та 14 вересня близько 16 години, перебуваючи у службовому кабінеті Віталія Новікова, передав йому всю суму коштів. Того ж дня отримані гроші у повному обсязі виявлені та вилучені під час обшуку, а самого начальника центру було викрито та затримано працівниками правоохоронних органів.

Петро Зейко «погорів» у той же день трохи раніше – близько 12 години, отримавши хабар в сумі 1500 грн. за сприяння в безперешкодній здачі у територіальному сервісному центрі МВС екзамену з теорії та практики водіння транспортного засобу.

У Львові вранці наступного дня Віталію Новікову та Петру Зейку було повідомлено про підозру.

Оскільки у даному кримінальному провадженні мають місце ризики, у слідства виникла необхідність взяти підозрюваних під варту.

У клопотаннях слідчого зазначається, що Віталій Новіков та Петро Зейко співпрацювати з органом досудового розслідування не бажають та покази надавати відмовляються, а це свідчить про їх наміри перешкодити розслідуванню кримінального провадження. Слідством задокументовано понад 40 фактів вимагання та отримання неправомірної вигоди службовими особами Ковельського територіального сервісного центру МВС України, серед яких й факти отримання неправомірної вигоди обома підозрюваними.

У суді начальник відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури Західного регіону України Наріман Сулейманов просив головуючого застосувати стосовно Віталія Новікова та Петра Зейка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також у разі визначення застави встановити її для Новікова – 2 мільйони гривень, для Зейка – 1 мільйон гривень.

До речі, у відкритому доступі є декларації працівників апарату обласного УМВС, щоправда лише за 2014 рік. Статки наших «героїв» дуже скромні, причому в даному випадку підлеглий виявився заможнішим за свого начальника, який прибув до столиці волинських контрабандистів здалека. Вони обидва написали заяви про те, що дають згоду на оприлюднення відомостей щодо себе.

У Петра Зейка середньомісячна заробітна плата складала 4284 грн., його дружини – 4228 грн. Петро Іванович має земельну ділянку (5000 кв.м), автомобіль «Volkswagen Golf 4» (2000 р.), на дружину зареєстрована квартира (50,9 кв.м), дачний будинок, два гаражі та чотири легкові автомобілі. Грошей у банківських установах вони не мають, проживаючи із двома синами.

Середньомісячна зарплата Віталія Новікова становила 4055 грн., його дружини – 5398 грн. Проживають вони разом із сином у квартирі, загальною площею 78 квадратних метрів. Земельної ділянки, гаража, садового будинка – не мають. З автотранспорту є тільки УАЗ-469 (1985 року випуску), який належить члену сім’ї декларанта. Рахунків у банківських установах теж немає.

Звідки ж міліцейсько-поліцейський «пролетаріат» знайде мільйони для застави?!

Під час судового засідання у Львові підозрювані та їхній захист сказали, що оголошені підозри є необґрунтованими, а тому в задоволенні клопотань просили відмовити та обрати запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Львова Василь Кавацюк клопотання задовольнив та ухвалив взяти підозрюваних під варту на 60 діб, визначивши Новікову заставу в розмірі 500 000 грн., Зейку – 150 000 грн.

Всього через два дні було внесено застави і обох підозрюваних звільнили з-під варти.