14 Липня, 2024

У Ковелі відзначать день народження Кірпи

День народження Георгія Кірпи планують відзначити у Ковелі.

Про це повідомляють у прес-службі Львівської залізниці.

«Залізничники регіональної філії «Львівська залізниця» у середу, 20 липня, проведуть ряд заходів, присвячених 70-ти річчю з дня народження Героя України Георгія Кірпи», ‒ йдеться в повідомленні.

«У залізничних вузлах – Стрию, Самборі, Ходорові, Трускавці, Тернополі, Чорткові, Рівному, Луцьку, Ковелі, Сарнах, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Ужгороді, Чопі, Мукачево та Хусті відбудуться поминальні літургії. У дирекціях залізничних перевезень також організують фотовиставки та проведуть мітинги Пам’яті Георгія Миколайовича. Також на честь пам’ятної дати на дитячих залізницях Луцька, Львова та Рівного відбудуться відкриті конкурси дитячого малюнка», ‒ продовжують залізничники.

Як відомо, Георгій Кірпа ‒ чи не найскандальніший українського залізничник. У 2003 році його називали одним із найбільш імовірних наступників Кучми на посаді президента України. Водночас ім’я Кірпи часто ототожнювалося з партією СДПУ(О). Міністром транспорту він був саме за її квотою в уряді Януковича.

Георгій Кірпа ‒ міністр транспорту України (2002-2003), міністр транспорту та зв’язку України (2004). Генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту України (2000-2004). Почесний громадянин Ковеля, Роздільної, Харкова та Чопа. Обраний народним депутатом України IV скликання з квітня 2002-го від блоку «За єдину Україну!», №10 у списку. Загинув від вогнепального поранення наступного дня після Майдану повторного голосування 2-го туру президентських виборів 27 грудня 2004 року. Офіційно оголошена версія смерті — ймовірне самогубство.