14 Липня, 2024

Кандидатів на посаду мера Ковеля «екзаменували» громада і музика

Суботня зустріч-віче з претендентами на посаду міського голови мала відбутися в центрі Ковеля – напроти «Білого» дому, так як це завчасно планували і анонсували в ЗМІ громадські активісти з «Майдану Гідності».

Однак в той час на площі уже була змонтована сцена для концерту заїжджого музичного гурту, який мав виступати через три години. Прохання організаторів «приглушити» звук на період проведення свого заходу музиканти категорично відхилили, мовляв їм треба налаштовувати апаратуру, тож підсилені кіловати гітарних акордів, барабанного бою продовжували гриміти й надалі, і стихли, як не дивно, тоді, коли закінчилася віче-зустріч.

Після цієї та інших «заморочок» усіх охочих послухати кандидатів запросили до сесійної зали Будинку рад, двері якої люб’язно відкрив черговий інформаційно-диспетчерської служби. Починаючи захід, активіст Володимир Кравчук з трибуни заявив, що особисто запросив на нього кожного кандидата.

«Відсутня Олена Матвійчук. Вона відразу мені сказала, що вона їде і її не буде. Олег Кіндер мав бути. Чого його нема? Я не знаю», – проінформував Володимир Кравчук і надав слово голові Ковельської міської виборчої комісії Світлані Карпук, яка розповіла про зареєстрованих кандидатів на посаду міського голови.

Першим, відповідно до жеребкування, оприлюднив свою програму депутат Ковельської міської ради та заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, але через деякий час його перебив майор міліції, начальник сектора охорони громадського порядку Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Юрій Єрохін.

«Жодних заходів у сесійній залі міської ради проводити не можна. Я уточнив і мені сказали, що в жодному разі цей захід тут не проводити», – наголосив він.

«Це що – захоплення залу? У чому порушення закону? Хто конкретно дав вам таке доручення – вигнати нас із залу?» – намагалися допитатися у міліціонера люди, але чіткої відповіді не почули.

Хвилин п’ять тривала дискусія з офіцером міліції, яка закінчилася тим, що захід продовжився, по закінченні якого з організатора Володимира Кравчука міліція все ж відібрала письмове пояснення.

Після Сергія Кошарука виступав підприємець Микола Печенюк. «З чого почнете, якщо станете мером?» – одразу запитала його одна жінка. Він відповів, що поміняє кабінет мера, зробивши його у вестибюлі, при вході – напроти інформаційно-диспетчерської служби, щоб все було видно через скло.

«Наймемо кваліфікованих юристів і будемо робити серйозний аудит в міській раді, по всіх комунальних підприємствах. Всі будуть працювати. Нікому не будемо заважати. А після результатів аудиту буде видно, хто з ким залишиться робити. Зрозуміли мою відповідь? Гроші на аудит візьмемо з бюджету міста. Їх зараз море! Вони не знають, куди їх дівати!… Зламаємо цю систему в місті Ковелі. Я безпартійний і мені під партію «лягати» не нада, що мені буде хтось вказувати з Луцька, чи з Києва», – каже Микола Печенюк.

Свої програми виголосили начальник відділу по управлінню майном комунальної власності Ковельського міськвиконому Вікторія Васінович та пенсіонер, фаховий інженер-гідротехнік Олександр Сізих, після чого присутні почали задавати кандидатам запитання, які були гострими, а часом доволі жорсткими.

Депутат Ковельської районної ради і теперішній кандидат до міськради від «Солідарності» Володимир Пархонюк поцікавився у Вікторії Васінович причинами, які спонукали її балотуватись на посаду міського голови. Чи не передувало конфлікту з міським головою Олегом Кіндером невиконання пані Вікторією якоїсь його злочинної вказівки? І чому вона як кандидат в мери та людина, що стала на шлях боротьби за справедливість, до цих пір не подала заяву про злочин на чинного мера по фактах зловживань, пов’язаних з «дерибаном» майна комунальної власності, що належить громаді? Хоча Вікторія Васінович й відповіла, але Володимир Пархонюк наголосив, що «присутні в залі виборці, відповіді не почули».

Еколог Володимир Романовський запитав у всіх кандидатів, як вони оптимізують «роздутий» штат міськвиконкому, зауваживши, що свого часу, коли він прийшов сюди на роботу, то тут було 39 людей, і це при тому, що економіка міста працювала на повну потужність. Нині ж є півтораста чиновників. На думку Вікторії Васінович і Сергія Кошарука, треба реорганізувати владну структуру під вимоги сьогодення, причому Кошарук каже, що конкурси на заміщення посад в органах влади зробить публічними. Микола Печенюк наголосив, що його політика «буде жорстока, але справедлива». А ось Олександр Сізих повідав таке:

«У міського голови буде два заступники, які будуть мінятися: один заступник – перший місяць, а другий – другий місяць… Ми маємо перезимувати зиму. Радикальних таких змін в процесі, що ми входимо в зиму, не буде».

«Де ви були під час Майдану Гідності?» – спитав Сергія Кошарука волонтер Сергій Буханкович.

«Відразу після повідомлення про побиття у Києві студентів я з хлопцями із Луцька – «Третя українська республіка» – був на Майдані», – відповів Кошарук.

Спалахнула суперечка.

Із залу Вікторії Васінович передали записку, яку остання озвучила:

«На день міста Ковеля наш спонсор Степан Івахів через свого довіреного передав гроші на побудову набережної в парку Шевченка. Чи буде побудована набережна? Де гроші? На що вони витрачені, якщо будівництво ще не починали».

«Це досить серйозне звинувачення! Хто це написав – нехай встане і офіційно скаже, звідки в нього така інформація», – зауважив краєзнавець та релігієзнавець Дмитро Корнелюк.

«Я була на день міста. Сиділа, як і всі. Йшов концерт… Потім вийшов представник від Івахіва і передав… не можу згадати… чи два мільйони, чи іншу суму. Це для міста Ковеля – побудувати набережну», – встала з місця і розповіла пенсіонерка.

«Так кому він дав два мільйони? Тут є ці люди?» – запитав Володимир Кравчук.

«А де ваш мер?! Я побачила представника з «Білого» дому, то їй і дала записку. Де ті гроші ділися?» – здивувалася ковельчанка.

Володимир Романовський запропонував передати цю записку Сергію Кошаруку і доручити йому озвучити з цього приводу депутатський запит на найближчій сесії міської ради, яка має відбутися 22 жовтня.

Потім перейшли до теми співпраці майбутньої влади із громадськими організаціями.

«Особистий прийом додатковий у мене буде з шести годин ранку і до пів восьмої на першому етажі… в порядкє живої черги», – поділився своїми планами Олександр Сізих.

Досить емоційне та дещо грубувате питання прозвучало на адресу Сергія Кошарука від жіночки старшого віку, мовляв, «негарно в одну ріку вступати два рази», «чого ви рветеся до того корита», «страшне скільки у вас палаток» і «зніміть свою кандидатуру».

«Якби було все добре у Ковелі, то я би і не балотувався», – почули всі відповідь.

Учасник двох Майданів Сергій Котік теж «вколов» Сергія Кошарука.

«У прибережній зоні біля водосховища будується працівник з «Білого» дому, вже сауну собі побудував. Йому ще навіть тридцяти років нема! Ми забили на сполох. Приїхала подивитися на буде будівництво депутат Віра Федосюк. «Цього не може бути… то, Сєрьожа, якесь нєдоразумєніє», – каже мені. А через пару днів вона приходить, опускає очі… Вже приїхали Олег Кіндер і Михайло Гетьман [секретар міської ради]. Кажуть: «План розроблений громадянином Кошаруком по забудові прибережної смуги, а ми тільки виконавці цього плану». Я за голову схопився, побіг по судах, міліції, по прокурорах. Зібрав підписи людей. Прокуратура наша оказалася безсила. Чому? Бо там будинок будується ними… В іншому місці будується в 22-х метрах від водосховища», – «розмалював» вакханалію біля водосховища Сергій Котік

«Це – наклеп в мою сторону! У цьому ж залі, коли відбувалося обговорення змін до генерального плану міста Ковеля, якими влада хотіла узаконити роздачу тих земельних ділянок, я один з перших організував людей і боровся за цю прибережну зону. А коли був міським головою, то більшість тоді депутатська була від БЮТу, саме вона відмінила дію чинного тоді положення щодо розподілу земельних ділянок. Як міський голова, я заветував понад 80 «земельних» рішень, в тому числі біля водосховища. Силами БЮТу мені оголосили недовіру, але я їм тоді сказав, що не є в їхньому «земельному клубі», – пояснював Сергій Кошарук.

Претензії щодо довгобуду на вулиці Ватутіна (багатостраждальне молодіжне будівництво) молода жінка адресувала теж Кошаруку, та ще й «приписала» йому словосполучення «паршива влада», хоч він так не висловлювався.

«Для чого така влада?! Зачєм нам мер?! Зачєм голова адміністрації?!» – дуже голосно апелював Микола Печенюк, але вже з приводу іншої теми. Вирували емоції.

«Я виговоритися прийшов!» – знову просив слова Сергій Котік розмахуючи в сторону Кошарука фотознімком прибережної зони.

«Як вам не стидно! Ви тільки подумайте: один Кошарук поганий, а ви всі – хороші? Я слухаю і мені стидно дивитися, що ви довбете, довбете одне те саме і толку немає… Ви тільки гадите на одного, нападаєте тільки на Кошарука. Ви всі такі справедливі і чесні?!» – не стерпіла стара жінка, отримавши оплески присутніх.

Знову заговорили про роздавання у місті земельних ділянок.

«Система проста. Промоніториться черга. Подивимося, чи так справедливо. Визвемо тих, хто за це відповідає. А це я сам подивлюся. Перепровірим, чи йому той участок потрібний в першу чергу… Буде все провірено, все чьотко», – навів свій «рецепт» боротьби із земельним «дерибаном» Микола Печенюк.

Завершував віче-зустріч кандидат в депутати Ковельської міської ради від «Солідарності», співак та поет Василь Марчук, який дає концерти для наших бійців в зоні АТО.

«Цей принцип диявола, хто читає Біблію – той знає: розділяй і володарюй до цих пір існує, на жаль. Пан Миколо [до Миколи Печенюка], ти продовжуєш цей принцип підтримувати», – підвів риску в дискусії Василь Марчук.