12 Липня, 2024

Юні ковельчани допомогли своїм одноліткам з Луганщини встановити рекорд

Юні ковельчани допомогли своїм одноліткам з Луганщини встановити рекордЮні патріоти-українці Старобільська встановили національний рекорд задля об’єднання нації та встановлення миру

Місто Старобільськ на Луганщині – один з небагатьох острівців миру і стабільності у прифронтовій зоні. За декілька десятків кілометрів звідси регулярно відбуваються обстріли. Проросійські бойовики, одурманені хибними ідеями, гатять не лише по позиціях української армії, але й по мирних кварталах. Хоча, у місті працюють школи, лікарні, магазини. А по вулицях без остраху ходять молоді жінки та бавляться діти, відлуння близьких бойових дій усе ж відчувається: військовослужбовці сектору «А» сил АТО пильно несуть службу на визначених об’єктах, на вулицях патрулі, зустрічається й військова техніка.

Це відчувають і місцеві мешканці, які змогли зібратися 8 травня на центральному майдані Старобільська. Саме тут учні шкіл міста та району провели флеш-моб: одночасний запуск кольорових повітряних кульок із побажаннями миру та злагоди усім українцям.

У цьому заході взяли участь рівно тисяча дітлахів. А у небо здійнялось 1980 кульок кольору українського прапора: синіх та жовтих. Дійство було офіційно зафіксовано представником Національного реєстру рекордів України Ланою Вєтровою.

– Попередній рекорд у номінації «Наймасовіший одночасний запуск повітряних кульок із побажаннями» належав юним киянам, які у минулому році, в той час, як Крим було вже анексовано, а на Донбасі починалися бойові дії, зібралися у центрі столиці і запустили 1300 повітряних кульок. Зараз діти Луганщини встановили новий рекорд, який буде внесено до Національної книги рекордів України. Сподіваємось, що усі ці теплі тащирі бажання юних українців збудуться, – повідомила Лана Вєтрова.

До слова, юні старобільчани не лише самі писали листи-побажання. Вони отримували листи від своїх однолітків з міст-побратимів: Хмельницького та Ковеля, інших населених пунктів Західної України . Усього – близько 3000 послань
«Привіт! Бажаю тобі, щоб «Гради» більше не стріляли, щоб мир запанував. І щоб ніхто більше не ображав нашу стомлену землю! Насправді, не важливо з якого ти міста , у нас одна країна – Україна!»: йдеться в одному з листів.

 

Багато юнаків та дівчат були вбрані у національні костюми. Адже окрім флеш-мобу була й патріотична концертна програма. Одна з учасниць – 12 річна учениця 6 класу Ярослава Винник. Дівчинка каже, що вона та її друзі довго готувались до цього моменту. Разом із вчителями збирали листи, готували концертну програму. Юна мешканка Луганщини втішена, що змогла долучитися до такої важливої справи, як об’єднання України. Сподівається, що зможе не лише листуватись із новими приятелями із Західної України, але й залюбки з’їздить до них у гості.
Військові на святі також були. Не у перших лавах, але залюбки спостерігали за забавами юних Луганчан.

Заступник керівника сектору «А» сил АТО по роботі із особовим складом полковник Віталій Челбін також прокоментував подію: «Те, що ми побачили сьогодні додатково підтверджує, що майбутнє нашої країни за молодим поколінням. Вони самі обирають із ким спілкуватись, якою мовою говорити та яке майбутнє вони бачать для себе. Тішить, що це майбутнє – за Україною. А наше завдання – передати їм оновлену і вільну Батьківщину».