13 Липня, 2024

Ковельська міська влада спричинила міжнародний скандал (ВІДЕО + ФОТО)

Ковельська міська влада спричинила міжнародний скандал (ВІДЕО + ФОТО)Відомий в Україні телевізійний канал «NewsNetwork» повідомив про кричущий акт вандалізму, який стався на Волині у Ковелі, де на місці масового розстрілу під час війни євреїв встановили пересувний цирк та зоопарк.

Скандальну тему відразу ж підхопило ізраїльське видання «The Time of Israel» («Час Ізраїлю»), яке виходить на п’яти мовах, опублікувавши резонансну статтю «В Україні подорожуючий зоопарк встановили на місці страти жертв Голокосту», котру за два дні лише в мережі Фейсбук користувачі поширили близько тисячі разів.

Журналісти розповіли, що у 1942 році в серпні, рівно 74 роки тому, закінчилося знищення всіх євреїв міста Ковеля. Відбувалося це на місці єврейського кладовища на вулиці Володимирській. Чоловіків, жінок, людей похилого віку, дітей убили і там же закопали. За мінімальними оцінками, було вбито 2,5 тисячі осіб.

«Історія продовжується сьогодні, коли на тому ж місці, де знаходилося це кладовище, і де закопані ці люди, поставили пересувний цирк та зоопарк. Тим самим зробили кричущий вандалізм і наругу над пам’яттю», – заявляє директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

За його словами, всього в Ковелі знищили близько 15 тисяч євреїв.

Однак, схоже, це зовсім не хвилює місцеву владу та депутатський корпус, серед яких є і євреї. До речі, прізвище мера міста Олега Кіндера однаково звучить, що німецькою, що на ідиш. Саме по розпорядженнях перших осіб міста там, де проходили масові розстріли, влаштовують розважальні вистави. Як твердить Едуард Долинський, чиновники та жителі міста добре знають історію про тисячі невинно убитих людей. Знають вони і те, що багато років єврейська громада Волині просить ковельську мерію і особисто міського голову Олега Кіндера облаштувати на місці трагедії меморіал пам’яті.

«Вже протягом п’яти років єврейська громада на Волині намагається зробити там меморіал. І кожен раз їм відмовляють. Виходить абсолютно дика ситуація, що в XXI столітті в Україні в 2016 році виходить цілковите середньовіччя», – каже в інтерв’ю телеканалу Едуард Долинський.

На своїй сторінці у Фейсбуці він висловив думку, що «люди, які це допустили повинні понести покарання тому, що вони знають, що вони роблять». Однак замість цього в Україні зараз зайняті перейменуванням міст, декомунізацією вулиць і підготовкою до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

«Ганьба Ковелю, його меру Кіндеру, члену партії «Батьківщина» і його жителям!» – завершує допис Едуард Долинський.

Як повідомили журналістам нашого видання надійні «джерела» в ковельській мерії, міський голова Олег Кіндер, який тішить себе ілюзіями стати від ВО «Батьківщина» депутатом Верховної Ради України на наступних виборах, особисто підписує розпорядження про розміщення (на місці масових розстрілів євреїв) пересувних цирків-зоопарків. І хоча розпорядження щодо останнього тут цирку «Престиж», який представляв «Золотий караван» звірів, знайти на офіційному сайті Ковельської міської ради нам не вдалося (нещодавно мерія «засекретила» голосування за скандальні рішення по землі), однак, як кажуть, святе місце порожнім не буває: градоначальник уже дозволив встановити тут з 19 серпня по 4 вересня цирк-шапіто «Рів’єра».