22 Липня, 2024

Цигарки з розбитого на Ковельщині літака контрабандистів – знищать

Таку ухвалу прийняла слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Єлизавета Агеєва, з участю прокурора та слідчого поліції, який і подав клопотання про передачу речових доказів для технологічної переробки.

Мова йде про літак «АН-2» (бортовий номер UR-54853), який розбився в ніч на 10 жовтня 2013 року біля села Скулин Ковельського району, вщент «забитий» контрабандними цигарками. Розслідування цієї авіакатастрофи безуспішно тривало довгих два роки.

Нарешті, 21 жовтня 2015 року кримінальне провадження було закрито тоді ще Ковельською міжрайонною прокуратурою на підставі статті 284 КПК України (помер підозрюваний, обвинувачений, крім випадків, якщо провадження є необхідним для реабілітації померлого).

Однак по провадженні не було прийнято рішення щодо речових доказів – розбитий літак, його двигун, окремі вузли та агрегати, а також «залишки пошкоджених цигарок», які, згідно листа ТзОВ «Волинь-Євробізнес», знаходяться на території складської площі, відповідно до акту прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей від 21 серпня 2015 року. Заступник Ковельського міжрайонного прокурора Віктор Клімук відновив провадження, скерувавши його до Ковельського відділу поліції.

Під час проведення подальшого досудового розслідування, встановлено, що постановою про визнання речових доказів та передачу їх на зберігання від 12 жовтня 2013 року 51132 пачки, з яких «NZ Gold» – 49060 пачок та «NZ Black» – 2072 пачки визнані речовими доказами, які були передані в камеру зберігання речових доказів Волинського ЛВ УМВС України на Львівській залізниці.

3 грудня 2015 року від керівництва ТзОВ «Волинь-Євробізнес» слідчому поліції надійшов лист про те, що тривале зберігання речових доказів – «залишки пошкоджених цигарок несуть втрату корисної складської площі та матеріальні втрати, понесені на зберігання даної продукції». Тому суб’єкт господарської діяльності «наполегливо просить прийняти рішення щодо переробки або знищення».

На підставі цього листа, слідчий просив суд дозволу на технологічну переробку тих тютюнових виробів, доручивши її СП СТзОВ «Олена плюс» (офіс знаходиться у Львові на вулиці Володимира Великого, 50). Виручені кошти від технічної переробки просив перерахувати в дохід держави.

Втім, у судовому засіданні слідчий поліції змінив подане клопотання, попросивши уже «дозвіл на знищення речових доказів, оскільки тютюнові вироби перебувають у незаконному обігу на території України».

Заслухавши прокурора, слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, суддя Єлизавета Агеєва задовольнила клопотання, надавши «дозвіл на знищення тютюнових виробів Республіки Білорусь без марок акцизного збору», зазначивши весь вищевказаний список цигарок. Про долю інших речових доказів – розбитий літак, його двигун, окремі вузли та агрегати – на суді не йшлося.